Αγώνες χειροσφαίρισης

χάντμπολ 1

Με απόλυτη επιτυχία το σχολείο μας συμμετείχε την Πέμπτη 1 Ιουνίου  στους  μαθητικούς αγώνες χειροσφαίρισης  (χάντμπολ), που οργάνωσε η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων ( Ο.Ε.Σ.Α.Δ) Δυτ. Θεσ/νίκης, σε συνεργασία με τη Δ/νση  Πρωτοβάθμιας  Εκπαίδευσης  Δυτ. Θεσ/νίκης.Η ομάδα μας εκπληρώνοντας τους στόχους της με την συμμετοχή όσο το δυνατόν περισσότερων παιδιών, την συνεργασία μεταξύ τους, την συνεχόμενη προσπάθεια μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο των αγώνων, κατέλαβε την πρώτη θέση στο τουρνουά πετυχαίνοντας τρεις συνεχόμενες νίκες (νικώντας στον τελικό το ΔΕΛΑΣΑΛ στα πέναλντι 3-2).

χάντμπολ 2χάντμπολ 3

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές μας για την προσπάθειά τους  και ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη στήριξη του.

Πανηγυρισμοί μετά το τέλος του αγώνα