ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΛΙΜΝΗ ΚΕΡΚΙΝΗ

Μετά από δύο χρόνια που δεν γίνονταν λόγω covid ημερήσιες - και όχι μόνο - εκδρομές, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 3 Ιουνίου, η προγραμματισμένη ημερήσια εκδρομή του Σχολείου μας, στην Λίμνη Κερκίνη στον Λιθότοπο-Σερρών.

ΚερκίνηΣε έναν εξαιρετικά καλά διαμορφωμένο χώρο, τα παιδιά οι γονείς και οι εκπαιδευτικοί  απόλαυσαν τη δροσιά των πλατάνων και την ομορφιά του τοπίου.

Οι μαθητές μας ενημερώθηκαν  για τον υδροβιότοπο της Λίμνης Κερκίνης (εικονική περιήγηση με βιντεοπροβολή ) και έκαναν παρατήρηση  πουλιών με κιάλια κατεβαίνοντας στις όχθες της λίμνης.

κολάζ κερκίνη 1

Η εκδρομή περιλάμβανε επίσης προαιρετικά βόλτα με άλογα,βαρκάδα στην λίμνη,καθώς και πολλές άλλες δραστηριότητες.

Ήταν μια εξαιρετική εκδρομή που  εκτός από διασκέδαση και χαρά πρόσφερε πολλά ερεθίσματα στους μαθητές μας.

κολαζ κερκίνη 2

Ευχαριστούμε τους υπευθύνους όλων των χώρων που επισκεφτήκαμε για την άψογη και θερμή υποδοχή τους.

Επίσης ευχαριστούμε θερμά την εκπαιδευτικό του σχολείου μας Νικολαΐδου Ελεωνόρα για τις υπέροχες φωτογραφίες τις οποίες μπορείτε να δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΝΗ