Ενημέρωση για την Ψυχολόγο και την Κοινωνική λειτουργό του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας τοποθετήθηκαν Κοινωνική Λειτουργός και Ψυχολόγος. Κάθε Πέμπτη, θα βρίσκονται στο σχολείο και θα πραγματοποιούν ραντεβού από τις 09:00 έως 13:00.

Σε συνεργασία με την Κοινωνική Λειτουργό και τη Ψυχολόγο, στοχεύουμε στην προαγωγή της ψυχοσυναισθηματικής, κοινωνικής και γνωστικής ανάπτυξης των μαθητών και ενδυνάμωση όλων των εμπλεκομένων στην εκπαιδευτική διαδικασία. Ο ρόλος τους θα είναι συμβουλευτικός και υποστηρικτικός προς τους μαθητές, τις οικογένειές τους και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου.

Οι γονείς που επιθυμούν συνάντηση με την Κοινωνική Λειτουργό και τη Ψυχολόγο, μπορούν να επικοινωνήσουν με την διεύθυνση του σχολείου ή με την κοινωνική λειτουργό και την ψυχολόγο στα εξης:

ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ) : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΛΙΑ (ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ) : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.