Επίσκεψη στο Ελληνικό Παιδικό Χωριό στο Φίλυρο Μια καλή πράξη, άξια μίμησης!

Την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου 2020 οι μαθητές των Δ, Ε, και Στ΄ τάξεων επισκέφτηκαν το Ελληνικό Παιδικό Χωριό στο Φίλυρο. Ο σκοπός της επίσκεψης μας ήταν διπλός. Πρώτον, η γνωριμία με το περιβάλλον όπου ζουν παιδιά που δεν έχουν τη βιολογική τους οικογένεια και δεύτερο η δωρεά χρηματικού ποσού που οι μαθητές μας κατάφεραν να μαζέψουν από το χριστουγεννιάτικο μπαζάρ του Σχολείου μας.

Αφού ενημερώθηκαν από τους υπεύθυνους για το Παιδικό Χωριό, είχαν την ευκαιρία να θέσουν ερωτήσεις, να περιηγηθούν στο χώρο, να παίξουν στις παιδικές χαρές αλλά και να ψωνίσουν προϊόντα που εκτίθενται στην είσοδο του κτηρίου.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που με τόση καλοσύνη και ευαισθησία συνεισφέρουν όταν πρόκειται για καλό σκοπό.