30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020 – ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥ

30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020 – ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου 2020 μέρα γιορτής των Τριών Ιεραρχών, ο Δήμος Κορδελιού Ευόσμου βράβευσε τα σχολεία και τους μαθητές που διακρίθηκαν σε πανελλήνιους και διεθνείς μαθητικούς διαγωνισμούς κατά την περσινή σχολική χρονιά. Ανάμεσα στα σχολεία που βραβεύτηκαν ήταν και το 2ο Δημοτικό Σχολείο Ευόσμου.

Οι μαθητές του περσινού Γ2 τμήματος του σχολείου μας, με τη δασκάλα τους κ. Ασλανίδου Άννα και με τον δάσκαλο των εικαστικών κ. Ζέρβα Κωνσταντίνο, απέσπασαν το 1ο βραβείο στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό του «Ποντιακού Ελληνισμού», στην κατηγορία αφίσα.

brabeusi1

Στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Ο μικρός Ευκλείδης», ο μαθητής Φορόζογλου Ιωάννης της Ε΄ τάξης απέσπασε το 3ο βραβείο. Επίσης, οι μαθητές Γεράκης Αργύριος (Ε΄ τάξη) και Παναγιωτίδης Γεώργιος (Στ΄ τάξη) πήραν έπαινο.

brabeusi2

Στον Πανελλήνιο διαγωνισμό της  «Ένωσης Ελλήνων Φυσικών» η μαθήτρια Μακρή Αικατερίνη (Στ΄ τάξη) πήρε το 1ο βραβείο και έπαινο πήραν οι μαθητές μας Ξανθόπουλος Αλέξανδρος (Στ΄ τάξη) και Παναγιωτίδης Γεώργιος (Στ΄ τάξη).

brabeusi3

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς μας!!!!!!

Τη βδομάδα 19367